Jak bez wysiłku można utrzymać piękny i zdrowy trawnik?

Jak bez wysiłku można utrzymać piękny i zdrowy trawnik?

Zadbany trawnik jest wizytówką każdego ogrodu. Posiadacze działek wiedzą, jak dużą przyjemnością jest chodzenie boso po trawie czy wylegiwanie się na słońcu w wypielęgnowanym otoczeniu. Odpowiednie utrzymanie trawnika, tak by zachował estetyczny i zdrowy wygląd, wymaga jednak sporo pracy.

Zakładanie ogrodu. Opis krok po kroku

Zakładanie ogrodu. Opis krok po kroku

Ogród jest wizytówką każdego domu. Podnosi wrażenia estetyczne oraz jest idealną przestrzenią relaksu dla domowników. Jego odpowiednie zaaranżowanie nie należy jednak do najprostszych czynności. Wbrew pozorom jest to proces zazwyczaj kosztowy i wymagający dużego nakładu pracy. Mianowicie przy jego projektowaniu pod uwagę należy wziąć wiele istotnych kwestii.

5 zalet trawników z rolki

5 zalet trawników z rolki

Trawnik to nadal jeden z najchętniej wybieranych sposobów zagospodarowania ogrodu. Trawa z rolki doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich, przydomowych ogródków oraz dużych posesji. Jest także rozwiązaniem stosowanym w przestrzeni publicznej. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać ten sposób zakładania trawnika.