MENU
Jesteś tutaj: Roboty ALKO Roboty Koszące ALKO

Roboty Koszące ALKO

Alko-Quality for life logo    Zaprojektowano w niemczech, wyprodukowano w austrii - baner
        
Autoryzowany dystrybutor robotów koszących AL-KO

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem robotów koszących firmy AL-KO oraz Solo By AL-KO. O robotach koszących wiemy wszystko, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać naszym klientom odpowiedni produkt dostosowany do jego potrzeb. Wszystkie modele dostępne od ręki, powodują szybką realizację oraz duży wybór produktów. Sprzedane roboty przygotowujemy oraz montujemy na ogrodzie klienta. Oferujemy też serwisów robotów AL-KO

Czy warto kupić robota koszącego? Argumenty za i przeciw

Największym argumentem przeciwko kupieniu robota koszącego jest oczywiście fakt, że wiąże się to z inwestycją finansową (choć roboty takie niekoniecznie muszą być drogie!). Jednak zalety korzystania z takiego rozwiązania, w szczególności w przypadku posiadaczy dużych trawników są niezaprzeczalne. Robot koszący to przede wszystkim olbrzymia oszczędność czasu – koszenie trawników kosiarką spalinową (lub elektryczną) to w przypadku dużego areału nierzadko nawet godzina lub więcej pracy, a w okresie wiosennym trzeba regularnie powtarzać tę czynność co parę dni. Jeśli się z nią spóźnimy (np. przez złą pogodę), trawa urasta do takich rozmiarów, że regularnie zapycha klasyczną kosiarkę i koszenie staje się bardzo nieprzyjemne. W przypadku robota koszącego nie ma takiego problemu – raz zaprogramowany, będzie pracował w ogrodzie z dużą regularnością i skutecznością.

Jak wybrać robota koszącego?

  • Wybierając robota koszącego, zwróćmy uwagę przede wszystkim na:
  • Duża powierzchnię koszenia (ilości areału w metrach kwadratowych, który jest w stanie pokryć robot)
  • Czujnik przeszkód (pozwoli robotowi na sprawne omijanie przeszkód)
  • Umiejętność pracy na niepłaskim terenie (wspinania się na płaszczyzny pod kątem większym niż 25 stopni)
  • Łatwe w obsłudze oprogramowanie
  • Funkcja mulczowania, czyli rozdrabniania skoszonej trawy na bardzo małe kawałki, dzięki czemu nie trzeba jej zbierać do worków.

Wszystkie te funkcje posiadają roboty koszące AL-KO, które oferują nowoczesną technologię w przystępnych cenach. Zapraszamy do darmowego testowania produktów w naszej ofercie!

Darmowe tygodniowe testy!

Są Państwo zainteresowany zakupem robota koszącego, lecz nie są Państwo jeszcze do końca przekonani? Nie ma problemu ! Nasi klienci mają możliwość darmowego testowania robota koszącego AL-KO u siebie w ogrodzie. Testowe roboty również montujemy u klienta za darmo.

Inteligentna pielęgnacja trawnika

Dzięki regularnemu przycinaniu trawa jest zawsze w dobrej kondycji. naturalne nawożenie zapewnia technologia podwójnych noży, dzięki której pokos jest od razu rozdrabniany w obudowie kosiarki i rozsiewany na trawnik. W ten sposób nie ma konieczności usuwania skoszonej trawy.

Inteligentna pielęgnacja trawnika

Powrót do bazy po naciśnięciu przycisku

Przyciskiem „home” można przerwać tryb koszenia w każdej chwili. Po naciśnięciu przycisku robot do koszenia automatycznie wraca do stacji bazowej.

Ogródek

Niewidoczna granica

Kabel ograniczający jest poprowadzony wokół obszaru koszenia i niezawodnie zabezpiecza granice obszaru roboczego .

Robot koszący - przycisk powrotu

Samodzielna praca

Przejrzysty panel sterowania sprawia, że oprogramowanie Robolinho© jest dziecinnie proste. Wystarczy wpisać pożądany czas, kiedy w którym robot do koszenia ma zacząć pracę i gotowe!

Koło robota koszącego

Zgrabny profil

Silna trakcja w modelach seryjnych – Podgu-mowane koła zapewniają silną trakcję i dobrą przyczepność do podłoża – pokonywanie wniesień do 35%.

Robot koszący - regulator wysokości koszenia

Właściwy rozmiar

Regulację wysokości koszenia można ustawić jednym ruchem ręki – szybko i w nieskomplikowany sposób.

Płytka obwodu drukowanego robota koszącego

Dojrzała technika

Płytka obwodu drukowanego to serce Robolinho© i centrali sterowania w pełni zautomatyzowanym, codziennym cyklem koszenia. robot rozpoznaje na przykład przeszkody, samodzielnie je omija i wraca zawsze do stacji bazowej w odpowiednim momencie w celu doładowania.

Robot koszący

Czyste rozwiązanie

System podwójnego noża do mulczowania redukuje zabrudzenia w obudowie, zapewnia perfekcyjny efekt koszenia i eliminuje konieczność usuwania pokosu.

Wyświetlacz robota koszącego

Funkcjonalna obsługa

Przejrzysty i łatwy w obsłudze wyświetlacz ułatwia użytkownikowi ustawianie i informuje go o ważnych stanach urządzenia.

Robot koszący w deszczu

Niezależność od pogody

Wbudowany czujnik deszczu pozostawia Tobie wybór: kosić w deszczu lub zrobić przerwę.