https://sklep.nawadnianiezbikowski.pl/
Jesteś tutaj: Oferta System nawadniania ogrodu do samodzielnego montażu

System nawadniania ogrodu do samodzielnego montażu

Utrzymanie przydomowego terenu zielonego w dobrym stanie uzależnione jest przede wszystkim od dostarczania roślinom odpowiedniej ilości wody. Można do tego wykorzystać m.in. węże ogrodowe, których użytkowanie bywa jednak mało komfortowe – szczególnie na sporych powierzchniach. Lepszym wyborem jest układ nawadniający do samodzielnego montażu dostępny w naszej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z jego charakterystyką!


Jakie są zalety korzystania z automatycznego nawadniania ogrodu?


Własnoręczne dbanie o podlewanie ogrodu jest dość czasochłonne. Można jednak całkowicie zaprzestać prac w tym zakresie i jednocześnie cieszyć się idealnie wypielęgnowanym terenem zielonym na posesji. Zapewnia to komfortowy w użyciu system nawadniania ogrodu do samodzielnego montażu. W tym wypadku podlewanie trawnika odbywa się bez ingerencji człowieka. Czynność ta jest przy tym przeprowadzana bardzo precyzyjnie. To zaleta tego układu – pozwala on zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, gdyż działa wydajnie i w zaplanowany sposób.


Oferowany przez nas automatyczny system nawadniania jest zatem wygodnym rozwiązaniem, które dodatkowo można zainstalować we własnym zakresie – bez konieczności wynajmowania do tego specjalistów. Wbrew pozorom jest to stosunkowo proste, choć wymaga użycia właściwych materiałów oraz zaprojektowania układu zapewniającego utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wody. Samodzielny montaż systemu nawadniającego w ogrodzie trwa przeważnie stosunkowo krótko i daje możliwość dopasowania go do swoich potrzeb. Umieszczona w pobliżu ujęcia wody instalacja gwarantuje równomierne podlewanie wszystkich znajdujących się w jej zasięgu roślin.


Potrzebne narzędzia i materiały


W jaki sposób zadbać o to, aby układ nawadniania ogrodu do samodzielnego montażu działał sprawnie, wydajnie i zgodnie z założeniami producenta? Zadanie to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że koniecznych do zrealizowania prac nie da się wykonać bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednio dobranych materiałów. Bardzo przydatny okaże się również przygotowany wcześniej plan nawadniania działki, który znacząco usprawni logistykę przedsięwzięcia. Jeżeli natomiast chodzi o niezbędne akcesoria, to należy wymienić tutaj przede wszystkim:


Mając na swoim wyposażeniu wymienione elementy, można być pewnym, że nowoczesny system nawadniający do samodzielnego montażu zostanie zainstalowany bez żadnych problemów. Jednakże, zanim przejdzie się do momentu, w którym zasypujemy rury ziemią, warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat ujęcia wody w ogrodzie – a w szczególności z maksymalną wysokością ciśnienia. Jeżeli wartość ta okaże się wystarczająca do zasilenia automatycznego systemu nawadniania, to można przejść do kolejnego kroku, czyli samodzielnego montażu zraszaczy. Ich położenie w dużej mierze uzależnione jest od rodzaju wybranego urządzenia. Sprawdza się tutaj zasada mówiąca o tym, że:

  • zraszacze o zasięgu 90° powinno się umieszczać w narożnikach wewnętrznych,
  • 270° – w narożnikach zewnętrznych,
  • 180° – wzdłuż linii granicznych terenu,
  • 360° – w centralnej części ogrodu.


Bez względu na to, czy chodzi o kwestie związane z koniecznością regularnego podlewania warzyw, czy też drzewek lub kwiatów – właściwie zaprojektowany i wykonany z najlepszych materiałów system automatyczny do samodzielnego montażu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców! Zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się ze szczegółami oferty!