https://sklep.nawadnianiezbikowski.pl/
Jesteś tutaj: Oferta Nawadnianie trawnika

Nawadnianie trawnika

Nawadnianie trawnika – skuteczny sposób na zieleń w ogrodzie

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu automatycznych układów i urządzeń umożliwiających skuteczne nawadnianie trawnika i całego ogrodu. Oferujemy kompleksową usługę, która obejmuje doradztwo w zakresie rozwiązań dostosowanych pod budżet klienta, całościowy montaż (łącznie z pracami brukarskimi, jeśli to koniecznie) oraz późniejszy serwis.

Klasyczne sposoby pielęgnacji trawnika

Utrzymanie trawnika w dobrym stanie, tak by trawa była dobrze odżywiona i nawodniona, nie jest prostym zadaniem. Wiosną trawa potrzebuje aż ok. 2-4 litry wody na metr kwadratowy. Zapewnienie idealnej ilości nawodnienia „klasyczną” metodą podlewania szlauchem jest praktycznie niemożliwe – błąd ludzki zawsze spowoduje, że w niektórych miejscach wody będzie za mało, a w innych z kolei za dużo, co może doprowadzić do gnicia trawy.

Jak skutecznie nawadniać trawnik?

Rozwiązaniem jest zapewnienie trawnikowi odpowiedniej ilości wody za pomocą systemów nawadniania, zarówno automatycznych, jak i ręcznych. Te pierwsze są oczywiście nieco droższe, ale inwestycja zwraca się szybko, bo przy takim rozwiązaniu znacznie redukowane są ilości zużywanej wody. Nawadnianie trawnika w ten sposób odbywa się poprzez umieszczone pod ziemią rury połączone z ujęciem wody i skrzynką z rozdzielaczem. Do podlewania wykorzystywane są zraszacze, które w zależności od wybranej metody nawadniania mogą być stałe bądź wynurzalne. Te ostatnie „wynurzają się” z ziemi pod wpływem ciśnienia wody i chowają, gdy nie są potrzebne – jest to rozwiązanie szczególnie estetyczne, nie zaburzające kompozycji ogrodu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – dobrze nawodniony trawnik to gwarancja pięknej zieleni w ogrodzie przez większą część roku!